ETEROWI GÓRNICY DOKONALI WE WRZEŚNIU OŚMIOKROTNIE WIĘKSZYCH OPŁAT NIŻ GÓRNICY PRODUKUJĄCY BITCOIN

  • Ethereum z opóźnieniem zauważyło ogromne zatłoczenie w związku z napływem popytu na transakcje.
  • Zapotrzebowanie na transakcje wynika ze wzrostu liczby zdecentralizowanych aplikacji finansowych, które zajmują dużą ilość powierzchni blokowej.
  • Górnicy ETH zebrali tak wiele opłat, że dane pokazują, że we wrześniu w opłatach transakcyjnych dokonali osiem razy więcej niż górnicy Bitcoin.
  • Zwolennicy Ethereum twierdzą, że jest to pozytywny znak dla kryptokursztynu, ponieważ może on dać sieci więcej bezpieczeństwa.
  • Cokolwiek by to nie było, jest to jeden z wielu pozytywnych, fundamentalnych czynników dla Ethereum.
  • Niejasne jest jednak, czy te podstawowe czynniki wystarczą, aby podnieść cenę ETH.

GÓRNICY ETEROWI ZROBILI WIĘCEJ NIŻ GÓRNICY PRODUKUJĄCY MONETY BITUMICZNE W OPŁATACH ZA WRZESIEŃ

Według Iana Lee, inwestora i analityka koncentrującego się na Ethereum, we wrześniu istniała duża rozbieżność w opłatach transakcyjnych pobieranych przez dwa główne łańcuchy blokowe.

Powołując się na dane z Glassnode, firmy zajmującej się danymi o łańcuchach blokowych, Lee zauważył, że górnicy z Ethereum pobrali we wrześniu 166 mln dolarów z tytułu opłat transakcyjnych. W tym samym czasie, górnicy Bitcoin pobrali stosunkowo niskie opłaty transakcyjne w wysokości 26 milionów dolarów.

Oznacza to, że w ciągu września górnicy Ethereum wykonali około ośmiu razy więcej niż górnicy Bitcoin w samych opłatach transakcyjnych. To nie liczy się z subwencją blokową, ale jest to dość znacząca zmiana w trendzie.

Dominacja Ethereum w dziedzinie opłat transakcyjnych pochodzi z faktu, że DeFi odnotowało silny wzrost w przyjęciu.

Ten segment rynku kryptograficznego przyciągnął wielu użytkowników pragnących osiągnąć zysk. Platformy takie jak Uniswap, MakerDAO, Aave i inne dają użytkownikom motywację do wysyłania większej ilości transakcji na Ethereum niż kiedykolwiek wcześniej, co powoduje wzrost opłat transakcyjnych.

JEDEN Z WIELU POZYTYWNYCH, FUNDAMENTALNYCH CZYNNIKÓW

Wysokie przychody ETH z tytułu opłat transakcyjnych są, jak twierdzą analitycy, fundamentalnym czynnikiem, ponieważ pokazują, że łańcuch blokowy pokonuje konkurencję.

Jest to tylko jeden z wielu pozytywnych, fundamentalnych czynników dla Etereum, które pojawiły się w ciągu ostatnich tygodni.

Po pierwsze, rozwiązania dotyczące skalowania są w trakcie opracowywania, ponieważ ja to piszę. Po pierwsze, aktualizacja ETH2, która zrewolucjonizuje łańcuch blokowy w celu zwiększenia szybkości transakcji i przepustowości, ma zostać uruchomiona w listopadzie.

Nie jest jasne, czy te podstawowe czynniki spowodują w najbliższym czasie wzrost ETH. Waluta kryptograficzna została ostatnio odrzucona przy krytycznym oporze w zakresie $365-375, co sugeruje, że może się ona skorygować w kierunku niższego zakresu przed przeniesieniem wyższego, jeśli w ogóle.